... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/385c7e4808a95b059c4a7fa8ba88ef01.jpg'


آب شرب روستای جهان آباد افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرامه، با حضور حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه، اسپرجانی فرماندار ،داریوش اسماعیلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مهدی بوستانی مدیر عامل آبفا روستایی استان فارس و جمعی از مسئولین دستگاههای اجرایی مراسم افتتاح آب شرب روستای جهان برگزار گردید.

 در حاشیه این مراسم اسپر جانی فرماندار شهرستان خرامه تصریح کرد:  انتظار می‌رود با توسعه و تجهیز مناطق روستایی به امکانات آبرسانی مناسب و بهداشتی و دارای اولویت، بتوان به سرعت زمینه تحول را در روستاها فراهم آورد.

وی با اشاره به کمبود آب در سطح شهرستان ابراز امیدواری کردند : با برنامه ریزی صحیح و کارشناسی شده بتوانیم از آبهای موجود در سطح زیرزمینی استفاده بهینه ببریم تا حدودی از مشکلات کم آبی کاسته شود.

فرماندار تاکید کرد: در زمینه آب روستایی باید با جدیت پروژه‌ها را دنبال کند تا با اختصاص اعتبارات مورد نیاز در شورای برنامه‌ریزی شاهد حل کمبود آب در روستاها باشیم.

عبدالحسین نجفی رییس اداره آبفا روستایی شهرستان خرامه به تشریح این پروژه پرداخت و بیان داشت: پروژه آبرسانی روستای جهان آّباد با اعتباری بالغ بر 420 میلیون تومان شامل حفر چاه 135 متری، برق رسانی، تجهیزات چاه، خط انتقال و ... به بهره برداری رسیده است.

دکتر داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از تلاش همه مسئولین اظهار داشت: پس از حل مشکل آب این روستا، نوبت به گاز می رسد، پروژه گازکشی به این روستا خوب انجام می شد که به خاطر تامین اعتبار متوقف شدکه الحمدلله دوباره به جریان افتاده و امیدواریم هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

مهدی بوستانی مدیر عامل آبفا روستایی فارس گفت: با توجه به قداست و اهمیت آب، مقدس ترین کار در بین دستگاه های اجرایی، کار آبرسانی به روستاهاست.

وی افزود: به خاطر خشکسالی های عدیده تاکنون تعداد زیادی از چاه های این منطقه خشک و از چرخه بهره برداری خارج شده، با توجه به اینکه با افتتاح پروژه، کیفیت آب 12 برابر می شود، وظیفه ما این است که بصورت بهینه از این آب استفاده کنیم.

بوستانی در پایان از پی گیری های دکتر اسماعیلی تشکر کرد و ادامه داد: با انتقال آب از سد درودزن و به ثمر نشستن این پروژه، مشکل آب شرب، آب کشاورزی و صنعت این منطقه حل خواهد شد.

حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه خرامه اظهار داشت: وقتی که مشکل اشتغال و مشکل گاز این منطقه حل شود، آن موقع باید به این روستا بگوییم جهان آباد و آن موقع است که اسم روستا شایسته آن می شود.

وی بیان داشت: از مسئولین روستا تقاضا داریم همانگونه که پی گیر حل مشکل آب بودند، در چگونگی مصرف آب و صرفه جویی در آن دقت لازم را به خرج دهند.

در پایان این مراسم لوح یادبود پروژه انتقال آب روستای جهان آباد توسط حاضرین امضاء شد تا در معرض دید عموم قرار گیرد.

 


تاریخ ثبت خبر: 1393/12/17
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

  • افراد آنلاین:      33        نفر

  • بازدید امروز:      448      نفر

  • بازدید دیروز:      755      نفر

  • بازدید هفته:    5750      نفر

  • بازدید ماه:       20814      نفر

  • بازدید کل:      1470206      نفر