... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/910566892fbb123c291fa0a14ac29998.jpg'


فرماندار خرامه در مراسم روز دهیار: »انسجام و وحدت شهرستان خرامه مرهون و مدیون تلاشها و خدمات ارزنده مسئولین، شوراهای اسلامی و دهیاران می باشد«

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرامه، مراسم گرامیداشت روز شهرداری و دهیاری ها با حضور حجت الاسلام محمد صباحی امام جمعه، فرهاد جهانخواه فرماندار، مهندس عوض پور معاون مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس، بخشداران، شهرداران و دهیاران بخش مرکزی و کربال برگزار شد.

فرهاد جهانخواه فرماندار شهرستان خرامه ضمن تبریک و گرامیداشت 14 تیرماه روز دهیاری ها عنوان کردند: نهاد دهیاری از بدو تاسیس تا کنون منشاء خدمات ارزنده ای در سطح روستاهای کشور بوده و دهیاران به عنوان مدیران اجرایی روستاها نقش بی بدلیلی در توسعه و عمران روستا ها ایفا نموده اند، که در این راستا از زحمات  تمامی تلاشگران عرصه مدیریت روستایی که  در ارائه خدمات صادقانه به مردم فعالیت دارند ، تقدیر و تشکر بعمل می آوریم .

 فرماندار دهیاران را حلقه واسط بین دولت و مردم خواند و کلید توسعه، عمران، آبادانی و پیشرفت در روستاها را مرهون تلاش دهیاران و مشارکت عامه مردم دانست و ابراز نمود: دهیاری نهادی مردمی است که برخواسته از بطن مردم برای رسیدگی به امورات روستا می باشد که مهمترین اولویت آنها پیگیری برنامه های روستا بویژه عمران و آبادانی آن می باشد.

مقام عالی دولت در شهرستان خرامه با تأکید بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای آبادانی و عمران روستاها اظهار داشتند: توسعه گردشگری در روستاها به توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال پایدار، افزایش درآمد روستاییان و رونق تولید در این مناطق منجر می شود که شهرستان خرامه با دارا بودن جاذبه های گردشگری و امکان تاریخی می تواند در زمینه توسعه و اشتغالزایی در سطح روستا موثر واقع شود.

مهندس عوض پور معاون مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس ضمن تبریک و بزرگداشت روز دهیاری به تمام دهیاران عنوان کرد: تمام امورات محوله در روستاها برعهده دهیاران می باشد در واقع دهیاران پل ارتباطی و مسئولین و مردم هستند که دغدغه اصلی آنها عمران و آبادانی روستاها می باشد که با توجه به اعتبارات دولتی محدود است ، دهیاران بایستی با شناسایی ظرفیت های موجود وتبدیل آنها به یک فرصت درجهت آبادانی وایجاد اشتغال در روستاها تلاش نمایند.

وی به استفاده از تسهیلات کم بهره حوزه روستایی اشاره نمود و ابراز کرد: برای محرومیت زدایی و اشتغالزایی و توسعه اقتصادی روستا باید با آموزش لازم زمینه استفاده بهینه از این تسهیلات را به روستاییان بیان کرد تا با استفاده از این تسهیلات اشتغالزایی و رونق دوباره روستایی شکل بگیرد.

عوض پوراظهارکرد:  با توجه به خشکسالی و از بین رفتن منبع درآمدی و بحران اشتغالزایی  و در آمدی شهرستان مدیریت بحران به وجود آمده تنها با همکاری و همراهی همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرماندارن، بخشداران، دهیاران، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و سایرین امکان پذیر خواهد بود و با همکاری و تعامل باید درصدد بهبود وضعیت موجود و رفع موانع پیشروی توسعه و آبادانی روستاهای شهرستان باشیم.

در این مراسم  برخی دهیاران مسائل و مشکلات روستاها را مطرح کردند و در پایان با اهداء لوح تقدیر از تلاشها و خدمات ارزنده دهیاران و شهرداران تقدیر و تجلیل بعمل آمد.


تاریخ ثبت خبر: 1397/4/20
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

  • افراد آنلاین:      9        نفر

  • بازدید امروز:      497      نفر

  • بازدید دیروز:      1186      نفر

  • بازدید هفته:    8516      نفر

  • بازدید ماه:       28489      نفر

  • بازدید کل:      1448474      نفر