... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/8f76bcc4428a040ef08ec43ae558660b.jpg'


فرماندار خرامه: فلسفه وجودی صندوق بیمه محصولات کشاورزی، حمایت از کشاورزان خسارت دیده می باشد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرامه، جلسه هماهنگی کارشناسان صندوق بیمه محصولات کشاورزی با فرماندار به منظور بررسی مسائل و مشکلات بیمه محصولات کشاورزی کشاورزان شهرستان خرامه  برگزار شد.

فرهاد جهانخواه فرماندار شهرستان خرامه ضمن تبریک مبعث پیامبر(ص) و تقدیر و تشکر از رئیس سازمان بیمه محصولات کشاورزی  استان فارس و کارشناسان صندوق بیمه کشاورزی با توجه به عنایت ویژه به شهرستان خاطرنشان شدند: یکی از سیاستهای دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر بویژه کشاورزان تشکیل صندوق بیمه کشاورزی بوده است و در همین راستا فلسفه وجودی صندوق بیمه محصولات کشاورزی، حمایت از کشاورزان خسارت دیده می باشد.

وی ارزیابی خسارت های وارده به محصولات کشاورزی را یکی از مشکلات موجود در ارزیابی های سطح شهرستان دانست و ابراز کرد: کارشناسان صندوق بیمه محصولات کشاورزی  در ارزیابی های خود ضمن رعایت قوانین و مقررات و انجام امورات کارشناسی با دقت کافی، نظر مساعد در راستای کمک به کشاورز آسیب دیده و خسارت دیده داشته‌باشند و تا حقوق و مطالبات کشاورزان شهرستان خرامه به صورت ویژه دیده شود.

فرماندار با اشاره به وضعیت و شرایط اقلیمی، جغرافیایی، خشکسالهای متوالی چند سال اخیر و از بین رفتن منابع آبی اظهار داشت:  افزایش بهره وری را مهمتر از توسعه کشاورزی می باشد و برحسب شرایط موجود می طلبد سیاستگذاری برنامه ریزی گردد

نماینده عالی دولت در شهرستان خرامه تصریح کردند: باتوجه به خشکسالی های اخیر و از بین رفتن کشاورزی تنها منبع درآمدی شهرستان، تنها راه ممکن و موجود مساعدت به کشاورزان از طریق خسارت بیمه محصولات کشاورزی به آنان می باشد.

جهانخواه با اشاره به تغییر الگوی کشت در راستای بهره وری بیشتر از محصولات کشاورزی عنوان کرد: در سطح شهرستان خرامه قریب به 6100 هکتار کشت گلرنگ داشته ایم که انتظار داریم از دستگاه ها و مبادی ذیربط نسبت به تعیین و تکلیف این محصول و جبران خسارت کشاورزان این بخش پی گیری جدی بعمل آمده و حق و حقوق آنان ضایع نگردد.

در ادامه نماینده بیمه محصولات کشاورزی استان ، ارزیابان، نمایندگان کشاورزان و اتحادیه صنف کشاورزی نقطه نظراتیارائه و تصمیماتی اتخاذ گردید.


تاریخ ثبت خبر: 1397/1/23
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

  • افراد آنلاین:      62        نفر

  • بازدید امروز:      547      نفر

  • بازدید دیروز:      647      نفر

  • بازدید هفته:    5799      نفر

  • بازدید ماه:       17141      نفر

  • بازدید کل:      1466533      نفر