... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/24eceab4d24901514e8a1cc5ac70caa9.jpg'


استاندار فارس درجلسه شورای اداری شهرستان خرامه مقرر کرد: مأموریت ویژه دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات شهرستان های محروم / بررسی راهکارهای انتقال آب به کُربال و ایجاد زیرساخت های صنعتی در خرامه / رفع معضل بیکاری اولویت اول تخصیص اعتبارات است

بررسی راهکارهای انتقال آب به کربال و ایجاد زیرساخت های صنعتی در شهرستان خرامه از مهمترین موضوعاتی بود که استاندار فارس در جلسه شورای اداری این شهرستان بر آن تأکید کرد. مهندس اسماعیل تبادار همچنین بار دیگر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی را راه برون رفت از معضل بیکاری دانست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خرامه، جلسه شورای اداری شهرستان خرامه به ریاست مهندس تبادار استاندار فارس و هیئت همراه برگزار گردید

استاندار فارس كه در جلسه شورای اداری شهرستان خرامه سخن مي گفت، رفع مشکل بیکاری را دغدغه و خواسته تمام ارکان نظام توصیف و تصریح کرد: بدون استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی با پشتیبانی دولت ، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری محقق نخواهد شد.

مهندس تبادار، چند خواسته مهم از مدیران دستگاه های اجرایی استان مطرح کرد. او ابتدا خواستار تشکیل کارگروه هایی با حضور مدیران شهرستانی در حوزه های مختلف برای آسیب شناسی و ارائه راهکارهای عملی شد وسپس با برشمردن مشکلات شهرستان خرامه و با اشاره به اجرای خط انتقال آب از سد درودزن به بخش های مختلف استان از جمله این شهرستان ، ازسازمان آب منطقه ای  استان خواست که با تجدید نظر در طراحی این پروژه، بحث آبرسانی به منطقه کربال را نيز در دستور كار قرار دهد.

مقام عالی دولت در استان فارس همچنین در دستور کار قرار گرفتنِ،  پیگیری و به ثمر رساندن چند پروژه بزرگ از جمله کارخانه های فولاد، سیمان و آلومینیم در شهرستان خرامه را نیز بر عهده مسئولان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گذاشت.

مهندس تبادار فرماندار خرامه را نیز مکلف کرد در اسرع وقت نیازی های اصلی شهرستان را در تخصیص اعتبارات اولویت بندی کرده و رفع بیکاری و ایجاد اشتغال را در وهله اول مورد توجه قرار دهد.

مهندس تبادار، بر لزوم برگزاری منظم جلسه های شورای برنامه ریزی در شهرستان های استان نیز تأکید کرد و گفت: شورای برنامه ریزی شهرستان ها تنها نبايد متکی به توزیع اعتبار باشد بلكه این شورا باید به طور مداوم و حداقل یک بار در ماه تشکیل جلسه داده و با ارائه راهکار های عملی نسبت به رفع مشکلات شهرستان اقدام نماید.

استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم نگاه ویژه تمام مجموعه ها و مدیران به شهرستان های محروم استان افزود: دو شهرستان استان  به عنوان شهرستان محروم معرفی شده است که علاوه بر اعتبارات استانی و ملی از سوی دولت محترم  از محل اعتبارات ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و همچنین از محل کمک ها و حمایت های بنیاد برکت به این شهرستان ها توجه و نگاه ویژه ای خواهد شد.

 مهندس آرگیو فرماندار شهرستان خرامه، ضمن خیر مقدم به مدعوین و تشریح وضعیت موجود شهرستان ابراز داشتند: شهرستان خرامه به دلیل وضعیت خشکسالی و ازبین رفتن منبع درامدی خود نیاز به توجه ویژه مسئولان عالی رتبه استانی و کشوری دارد تا از وضعیت موجود رهایی پیدا کند و برای برون رفت از این وضعیت باید به سمت صنعتی شدن حرکت کند که در این راستا اقدامات موثری صورت گرفته که با رویکرد دولت تدبیرو امید به توسعه مناطق محروم امیدواریم که شهرستان خرامه در آینده نزدیک با وجود نزدیکی به مرکز استان به قطب صنعتی شرق استان و شهر شیراز تبدیل گردد.

مقام عالی دولت در شهرستان خرامه با اشاره به فعالیتهای اقتصادی و تولیدی صورت گرفته در شهرستان ابراز نمودند: برای ارتقاء سطح معیشت و زندگی مردم و همچنین رفع مشکلات اقتصادی و اشتغالزایی 5 کارگروه از جمله:

 1. کارگروه اقتصاد مقاومتی
 2. کارگروه صنایع بزرگ و مادر
 3. کارگروه کشاورزی
 4. کارگروه صنایع کوچک
 5. کارگروه دامپروری تشکیل شده است

که حاصل فعالیت تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان بوده و باعث ایجاد رشد و شکوفایی اقتصادی شده که  امیدواری و رونق اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در سطح شهرستان به دنبال داشته و نرخ بیکاری 8/31 از 7/10رسانده  ایم که خود موجب گردید از رتبه شهرستان از نظر ارتقاء جایگاه  در استان مقام اول کسب نماییم

مهندس آرگیو به پروژه های بزرگ در حال اجرای شهرستان اشاره نمود و خاطرنشان شدند: بی شک اجرای پروژه های بزرگ و چندین میلیاردی در سطح شهرستان خرامه میسر نمی گردید مگر با توجه ویژه دولت تدبیر و امید که نگاه واقع بینانه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دارد که انشاالله با بهره برداری از این پروژه ها شاهد تحول چشمگیر در شهرستان در آینده خواهیم بود.

فرماندار با اشاره به فراهم بودن شرایط و زیر ساختهای لازم برای احداث کارخانه ها و کارگاه های صنعتی و تولیدی در سطح شهرستان ابراز نمودند: تمامی عوامل در شهرستان خرامه برای جذب سرمایه گذاری در بخش صنعت و اقتصاد فراهم می باشد و از تمامی مسئولان ارشد استان خواستاریم نهایت مساعدت و همکاری در راستای صنعتی شدن و اشتغالزایی در سطح شهرستان  با مسئولین شهرستان داشته باشند .

وی با اشاره به حجم عظیم کارها و پروژه های عمرانی و اقتصادی در مدت زمان روی کارآمدن دولت تدبیر و امید در تمامی نقاط کشور و به طبع شهرستان خرامه ابراز داشتند: امیدواریم با نگاه ویژه ای که دولت دوازدهم در عرصه سازندگی دارد، شاهد به ثمر نشستن پروژه های عمرانی، رونق اقتصادی و ارائه خدمات در سطح شهرستان باشیم.

 


تاریخ ثبت خبر: 1396/8/13
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

 • افراد آنلاین:      39        نفر

 • بازدید امروز:      32      نفر

 • بازدید دیروز:      911      نفر

 • بازدید هفته:    5572      نفر

 • بازدید ماه:       20697      نفر

 • بازدید کل:      1414648      نفر