... ... ... ... ...

ارتباط با فرماندار

فرهاد جهانخواه

فرماندار شهرستان خرامه

پست الکترونیک:---

پیامگیر روابط عمومی:10006354

شرح خبر

'../NewsImages/fa06a1712d1b1841060d2d7a1cf58502.jpg'


دکتر روحانی در دیدار رییس جمهوری روسیه:

روابط ایران و روسیه راهبردی است/ تهران و مسکو باید گام‌های جدی خود را در مقابله با تروریزم تعمیق بخشند

رییس جمهوری عصر پنج شنبه با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه دیدار و در خصوص مسایل مهم منطقه و روابط دو جانبه گفتگو و تبادل نظر کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار با اشاره به تحولات سریع منطقه به ویژه در مقابله با تروریزم و افراط گرایی، به موضوع تروریزم در عراق و سوریه اشاره کرد و همکاری‌های چند جانبه درباره این معضل منطقه‌ای را ضروری خواند.

رییس جمهوری با تأکید بر راه‌حل سیاسی به منظور حل و فصل مشکل سوریه و با اشاره به حمایت ایران و روسیه از دولت قانونی این کشور اظهارداشت: تهران و مسکو باید گام‌های جدی خود را در مقابله با تروریزم تعمیق بخشند و با مشارکت دیگر کشورهای منطقه برای ریشه‌کنی این پدیده شوم همکاری کنند.

دکتر روحانی موضوع یمن را یک تراژدی در شرایط منطقه خواند و خواستار همکاری ایران و روسیه برای توقف درگیری و کشتار زنان و کودکان شد.

رییس جمهوری، روابط ایران و روسیه را راهبردی دانست و با تأکید بر همکاری‌های فزاینده اقتصادی دو کشور، گفت: روابط ایران و روسیه در ابعاد گوناگون اقتصادی، علمی و گردشگری در حال توسعه بوده و در خلال دو سال اخیر گام‌های خوبی برای تقویت این همکاریها ، برداشته شده است.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز در این دیدار با اشاره به توسعه همکاری‌های دوجانبه، اظهار داشت: روابط تهران مسکو در ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و علمی رو به گسترش است و این زمینه خوبی را برای برداشتن گام‌های مناسبی در روابط دو کشور ایجاد خواهد کرد.

رییس جمهوری روسیه پیشرفت مذاکرات هسته‌ای را قابل توجه خواند و اظهار داشت: روسیه تلاش‌های فراوانی را برای حل این مشکل و حمایت از حقوق هسته‌ای ایران به کار گرفته است.

پوتین با تأکید بر ضرورت مقابله با تروریسم و افراط‌ گرایی، همکاری‌های منطقه‌ای به ویژه تعاملات ایران و روسیه را برای ثبات و امنیت منطقه از جمله در سوریه ضروری دانست.

 


تاریخ ثبت خبر: 1394/4/18
تاریخ وقوع خبر:

آخرین خبرها

اخبار ریاست جمهوری

آمار بازدید

  • افراد آنلاین:      65        نفر

  • بازدید امروز:      550      نفر

  • بازدید دیروز:      647      نفر

  • بازدید هفته:    5802      نفر

  • بازدید ماه:       17144      نفر

  • بازدید کل:      1466536      نفر